معرفی شناسا

انتشارات شناسا، از سال 1394 مطالعات خود را در عرصه فراروانشناسی، فلسفه و فناوری های آموزشی آغاز، و شهریور 1398 با هدف تولید منابع علمی و آموزشی معتبر فراروانشناسی پروانه نشر خود را از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرد.ما تلاشمان را برای تاسیس انتشاراتی آغاز کردیم که وظیفه اش را از یکسو به چالش کشیدن وجه غیرانتقادی و متعصبانه امور فراطبیعی می داند ، و از دیگر سو شناخت و پذیرش فراگیر فراروانشناسی که واقعیات اساسی آن را به قلمرو آگاهی و زندگی انسان ها می کشاند.

 

شناسا به منظور هدایت روند مطالعات فراروانشناسی، علاوه بر ترجمه و تالیف، در دو بخش آموزشی و پژوهشی نیز فعالیت می کند .

 

زمینه فعالیت

 

آموزش

انتشار کتاب های معتبر فراروانشناسی با رویکرد و برنامه ای جدید در انتشارات شناسا دنبال می شود:

به منظور گسترش دانشگاهی فراروانشناسی و ایجاد ادبیات فنی آن، تهیه منابع علمی با ترجمه های دقیق و انتخاب واژگان مناسب ضرورری می نمود که هدف اصلی فعالیت های شناسا در حوزه نشر قرار گرفت .

 

پژوهش

نیاز و ضرورت به شناخت صحیح این سطح ادراکی،ما را بر آن داشت تا با وجود تمامی منع های تحقیقاتی و آموزشی قدم در این عرصه بگذاریم .بی شک فعالیت در چنین حیطه ای کار آسانی نیست و چالش های زیادی رو به روی ماست، اما همیشه ساده ترین راه برای رهایی، بهترین راه نیست . ما زمانی سراغ راهی جدید می رویم که نسبت به انسداد راهی که در ان قرار داریم آگاه باشیم. واحد پژوهش شناسا،در تلاش است  تا با روشن کردن نقاط تاریک و از بین بردن موانع به صورت گام به گام جریان تحقیقاتی فراروانشناختی را تداوم بخشد و از این طریق به اهداف خود جامه عمل بپوشاند.

 

 

 

چشم انداز

عصری که ما در آن زندگی می کنیم بخش وسیعی از روان انسان  را نادیده گرفته یا صرفاً آن را به محدوده مذهب وا گذاشته است؛  آن چیزهایی که بیرون از حیطه معمول روانشناسی هستند و نمی توانند با چارچوب محدود ان توضیح داده شوند، سریعاً با اصطلاحاتی مانند فراطبیعی برچسب گذاری شده و داخل قلمرو مذهب و ماوراطبیعه قرار می گیرند . فراروانشناسی تلاشی است برای یافتن علت  اموری که معمولاً مردم گزارش می‌کنند و به آن‌ها برچسب امر فوق طبیعی می‌زنند ؛ و قبول اینکه علت یک امر فراطبیعی است، نشان دهنده اهمیت بررسی دقیق ان است .چراکه مستلزم بازنگری در جهان‌بینی است که از طریق آن می توان برخی ادعاهای فوق طبیعی بزرگ‌تر را پذیرفتنی‌تر کرد.

اگر شکافی در درب ایجاد کنیم، چه چیزی از آن وارد خواهد شد؟

فروپاشی علم؟ حکومت دینی، جنگ‌های مقدس، و حتی منجی ؟

دنیای علم به‌راحتی می‌تواند از این‌ها جلوگیری کند!

در دنیای امروز،درنگ و تردید گسترده ای پیرامون واقعیت امور فراطبیعی شکل گرفته و به این نظر دامن زده است که اعتقاد به این پدیده ها از ایمان مذهبی به غیب گرفته تا یافته‌های دانشگاهی در مورد فراروان‌شناسی ذیل امور خرافی و غیرعقلانی قرار می گیرد.

و باالتبع ارزش های عمیق دینی در وجود انسان همچون انتظار معاد، زندگی پس از مرگ  و ظهور منجی در عرصه های علمی نادیده گرفته شده و پذیرش انها بازگشت دوباره ای به خرافات، تعصبات مذهبی و عدم عقلانیت  خواهد بود .

ما حقیقتاً باور داریم که تحقیقات فراروانشناسی می تواند به بستن شکاف بین اعتقادات مذهبی و نظریات علمی کمک کند و این مهم اکنون بوسیله پیشرفت علوم و تکنولوژی رویای دوری نیست

 

شناسا می شود …

 

امیدواریم با ایجاد  فرصت های آموزشی و امکانات اطلاعاتی بتوانیم موضوعاتی که دارای ارتباط نزدیک با دین ، فرهنگ و فلسفه ماست ،بازشناسی و  با اعمال تمامی استانداردهای تحقیق و پژوهش علمی ، تعادل بخشیم.

ما سعی داریم اینبار منتظر قرار گرفتن در جریانی نباشیم که در ان منفعل باشیم .

واین موضوع از بین همه چیزهای دیگر می‌تواند زمینه‌ساز پاسخ به این سوال شود که

ما چرا بایداز یک طرف بر روی تکنولوژی و از طرف دیگربر روی مسائلی که در فراروانشناسی بررسی می شود، سرمایه‌گذاری کنیم.

 

 

 

رسالت

شناسا بر ان است که نیازهای علمی، فرهنگی و آموزشی پاسخ داده نشده در فراروانشناسی را به درستی شناسایی و درک کند تا بتواند با تولید منابع معتبر مناسب ترین پاسخ را  بر اساس بالاترین استاندارهای ممکن برای آنها فراهم سازد.

“فراتر” از روانشناسی،  نظامی در پیوند با جریان علم و و درآمیخته با فرهنگ و تفکر ما.”

فراروانشناسی یک علم کاربردی است و به نظر می رسد از فرهنگی به فرهنگ  دیگر تغییر می کند و می تواند در سیستم های اعتقادی مختلف معنی شود؛ و نه تنها در علم بلکه در بافت فرهنگی و اجتماعی ما اثر جدی برجای میگذارد.

این آمادگی برای جامعه وجود دارد تا در کنار نگاه های عمیق فکری و فرهنگی ناشی از خلق ارزش به یک هم افزایی بپردازیم .در این عصر،آموختن این‌که چگونه افراد می‌توانند جهش‌های شهودی‌ای کنند که قاعده‌ی بازی را تغییر می دهد، امر کوچکی نیست.

به هر ترتیب آنچه ما بر آن کاملاً توافق داریم این است که بحث حاضر دارای اهمیت فراوانی است و با بسیاری از حوزه‌های زندگی ما مناسبت دارد.

بنابراین درک ضرورت این رشته باید ایجاد شود، امیدواریم ترکیبی از شواهد محکم و نظریه‌های قدرتمند در آینده بتواند گره از این امور نامتعارف و فراهنجار بگشاید و آن‌ها را در منظری نو و فراگیر از چگونگی کارکرد جهان قرار دهد. آنگاه فهم ما از امور فراطبیعی حقیقتاً علمی خواهد بود. آنجاست که شاهد روشنگری و تبیین صادقانه و موثق از جهان ماورایی خواهیم بود .

 

 

 

ارزش ها

شناسا با احترام و اعتقاد به ارزش های دینی و فرهنگی، بر موارد زیر تاکید می ورزد:

_ فراروانشناسی، بسیار بیشتر از  سایر علوم در شبکه‌ای از ملاحظات سیاسی و اقتصادی محاط شده است؛از این رو خواستار همکاری و مشارکت با همه ی سازمان ها و نظام های مرتبط است تا با سیاست گذاری ها و برنامه ریزی های دقیق و منسجم از سوگیری های متعدد جلوگیری شود، تا بدین ترتیب بتوانیم شاهد تحولی بر رشد خوب در این عرصه باشیم .

_ کپی‌رایت توافقی بین‌المللی برای حمایت از حقوق مؤلفان و مصنفان است. گرچه کشورِ ما عضو کنوانسیون برن نیست و، به تبع آن، ناشران ایرانی ملزم به رعایت قوانین کپی‌رایت نیستند، ما تلاش می کنیم حتی‌الامکان و به طور داوطلبانه، آثار نویسندگان خارجی را با کسب رضایت و مجوز ایشان یا ناشران آثارشان منتشر کنیم.

تماس با شناسا

 • نشانی دفتر: پاسداران،گلستان سوم، پلاک 33،واحد یک شرقی
  تلفن:22558780
  کد پستی: 1666743586
  صندوق پستی :
  وب سایت:
  پست الکرونیکی:این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید