آموزش

ارزیابی فراروانشناسی

اگر شما برای اولین بار است که با موضوع فراروانشناسی رو به رو می شوید، باید ارزیابی اولیه ای از وضعیت این حوزه از طریق مطالعه کتب و نشریات انجام دهید. مثلاً فرض کنید به نزدیک ترین کتاب فروشی می روید و کتابی مشهور پیرامون موضوعات فوق طبیعی انتخاب می کنید،و گزارشی غیر انتقادی و نادقیقی که ظاهراً پدیده‌های فرا طبیعی را اثبات نموده، تا انتها می‌خوانید. قطعاً شما احساس خواهید کرد که نمی توان هرآنچه را که در کتاب‌ها می‌خوانیم، باور کرد. کتاب هایی که به جای ارزیابی منتقدانه شواهد در دسترس فراطبیعی، بیشتر به ان دست موضوعاتی می پردازند که شما را به سمت باور به امور فراطبیعی سوق می دهند.
متاسفانه چنین کتاب هایی با یک صدای واحد پیرامون فراروانشناسی صحبت نمی کنند. فراروانشناسی به حیطه گنگ و نامشخصی از ماوراء تعلق ندارد ، اما مواضع متضاد برای هر کس که قصد انجام ارزیابی منصفانه‌ای از وضعیت فراروانشناسی را دارد، مشکل‌آفرین خواهد بود.
بنابراین شما احتمالاً به دنبال کتاب‌هایی باکیفیت خواهید بود که حاصل کار دپارتمان‌های معین دانشگاهی باشند و نسبت به کتاب هایی که برای خوانندگان عمومی نگاشته شده در سطح بالاتری قرار گرفته باشند.

 ما این فرصت را فراهم کردیم تا شما به طور غیر رسمی از چالش ها و محدودیت های فراروانشناسی مطلع شوید.
شناسا این فرصت را به افراد می دهد تا سطوح متفاوتی را درک کرده و در خطوط معرفتی بالاتری سوق پیدا کنند.

معضل اصلی ما، معضل معرفت شناختی است که پیامدهای فردی، اجتماعی و حتی سیاسی گسترده ای در پی دارد .

و اینها از جمله مسائلی هستند که مطالعات و خدمات فلسفی ، روانشناختی، و به طور اخص فراروانشناسی به انها می پردازد.

شناسا ، با همکاری و مشارکت مترجمان و محققانش، به یک نوع خدمات معرفتی و آموزشی در زمینه فراروانشناسی می پردازد که علاوه بر تغییر در سبک زندگی می تواند مسیر تعالی افراد را ترسیم کند.

جزئیات دوره

این دوره آموزشی مشتمل بر گفتگوی تعاملی (بین مربی و شرکت کنندگان) و مشارکت گروهی است . برنامه به گونه ای طراحی شده که مباحثاتی که در ان شرکت می کنید، وسیله ای برای ارتقای توانایی فکری شما باشد، پر از چالش هایی که باید با آنها رو به رو شوید و تعمقی که شاید در طی ان بتوانیم با جهان به گونه بهتری تعامل داشته باشیم. در مقام شرکت کننده، شما این توانایی را به دست آوره که جوانب هر مسئله را سنجیده و برای حفظ یک ذهن گشوده و بی تعصب که مدیریت پذیرش تفکرات متفاوت را دارد به فعالیت انتقادی بپردازید.
جلسه مقدماتی پیش از شروع دوره در دفتر برگزار میشود .و برنامه آموزشی فراروانشناسی طی دوره ای دو ماهه اتفاق می افتد. شرکت کنندگان یک روز در هفته شنبه تا چهارشنبه از 4 بعدظهر تا 8 شب در 10 جلسه ی عصرانه گرد هم می آیند . وقتی دانش کافی را کسب کردند، مربیان ساعت های اضافی بسیاری را هر هفته به مدیریت و برقراری ارتباط با شرکت کنندگان می پردازند و ادعاهای مریوط به تجربیات فراروان را صحت سنجی و اطلاعاتی در رابطه با یافته هایشان منتشر می کنند.
درحالیکه انتشارات شناسا صاحب امتیاز محتوای جلسات است و هزینه ای برای برخی از قسمت های برنامه دریافت نمی کند اما شما باید در برنامه ثبت نام کرده باشید تا بتوانید در آن شرکت کنید.
هزینه دوره :1800000 تومان شرکت در جلسه مقدماتی رایگان می باشد .

بررسی وضعیت علمی فراروانشناسی

علی‌رغم فقدان حتی یک برنامه‌ی واحد برای فراروانشناسی در دانشگاه‌های شناخته‌شده، مهم است بدانیم چرا فراروانشناسی یک نظام شبه‌علمی است با باورهای آزمون ناپذیر که آبشخور آن‌ها توهم، خطا و تقلب است.

جزئیات بیشتر

آفت پژوهش های فراروانشناسی

محققان فراروانشناس پیوسته در تلاش برای اثبات مبنایی علمي براي پدیده‌های فراروانشناختی هستند، تلاش‌هاي پژوهشی انها با مشكلاتی روبه‌رو است، که آن‌ها را از دست‌یابی به مقبولیت علمی دور نگه می‌دارد.

جزئیات بیشتر

ارزیابی شواهد علمی مربوط به پدیده های فراروان

در مورد بسندگی علمی شواهد موجود برای پدیده های فراروان توضیح و تبیین متفاوتی میان فراروانشناسان به چشم میخورد …

جزئیات بیشتر

ارزیابی منصفانه از وضعیت فراروانشناسی

بر اساس مباحثات صورت گرفته تا اینجا باید گفت، ارزیابی منصفانه ای از وضعیت فراروانشناسی و در باب پدیده های فراروان ، صورت نگرفته است.

جزئیات بیشتر

فرایندهای طبیعی پدیده‌های به‌ظاهر فوق طبیعی

بررسی‌های تجربی از امور فراروانی، مدافعان و منتقدان را وارد این بحث می‌کند که آیا می‌توان برای یک چنین یافته‌هایی، تبیین‌های عادی قائل بود؟

جزئیات بیشتر

فراروانشناسی برای بهبود شرایط این حوزه نیازمند حل چه مشکلاتی است؟

تا وقتی‌که مشکلات این حوزه به طور جدی درک نشود، فراروانشناسی در جایگاه فعلی خود به عنوان شبه علم خواهد ماند.

جزئیات بیشتر

فراروانشناسی و شکاکان

با وجود اختلافات زیادی که پیرامون موارد اصلی حوزه فراروان وجود دارد، مسائلی هست که فراروانشناسان و شکاکان بر روی انها به توافق رسیده اند .

جزئیات بیشتر

سوگیری و بی‌طرفی در بررسی فراروانشناسی

در بررسی های علمی واقع بینی و بی طرفی از اصولی است که باید رعایت شود، اگر آزادی پژوهشی در تحقیقات وجود نداشته باشد، برخورد با یافته ها و نتایج انها منصفانه نخواهد بود.

جزئیات بیشتر

مقبولیت فراروانشناسی در جامعه علمی

اختلاف میان مدافعان و مخالفان فراروانشناسی، منازعه ای علمی میان شواهد و نظریات است که هردو طرف باید تلاش کنند تا تعادل علمی در ان حفظ می شود.

جزئیات بیشتر

 

تماس با شناسا

 • نشانی دفتر: پاسداران،گلستان سوم، پلاک 33،واحد یک شرقی
  تلفن:22558780
  کد پستی: 1666743586
  صندوق پستی :
  وب سایت:
  پست الکرونیکی:این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید